İletişim Bilgilerimiz

Tel: 0212 258 54 72

Bilgi: info@ticorix.com

Destek: destek@ticorix.com

 

C2C E-ticaret Özellikleri

Tüketiciden Tüketiciye Satış Sistemi
C2C Eticaret Modeli Nedir

C2C Nedir ?

İngilizce açılımı “‘consumer to consumer” olan ve “Tüketiciden Tüketiciye” anlamına gelen bir e-ticaret modelidir. C2C’de Tüketiciler online bir platform/web sitesinde bir araya gelerek ürün/hizmetlerini kendi belirledikleri fiyat ile sergilerler ve alıcı tüketiciler online olarak satın alırlar.

Sınırsız Mağaza

İstediğiniz Kadar Satıcıya Mağaza Açabilir. Mağazaları Dilerseniz Siz Onaylarsınız veya Otomatik İzin Verebilirsiniz.

Mağaza C2C
Satıcı Mağaza Profili

Satıcı Profil Sayfası

Her Satıcının Kendine Özel Profil Sayfası Olmaktadır. Profil Sayfasında Logo, Kapak Görseli, Sattığı Ürünler, Aldığı Yorumlar, Sosyal Medya Sayfaları (İsteğe Bağlı) İletişim Bilgiler (İsteğe Bağlı) ve Firmaya Mesaj Gönder Kısmı Görülmektedir.

Satıcıya Özel Komisyon Tanımlama

Satıcıların Her Birine Ayrı Satış Komisyonu Ekleyebilirsiniz. Satış Komisyonları Site Sahibin her sipariş’de kazanacağı komisyon ücretidir.

eticaret-promosyon
Mağaza Listesi

Satıcı Mağaza Liste Sayfası

Tüm Satıcıların Mağazalarının Listelendiği Sayfa Bulunmaktadır. Bunun Haricinde Anasayfa İçin En İyi Satıcılar ve En Çok Satan Satıcılar Modülünü Yerleştirebilirsiniz.

Canlı İncele

Satıcı Rozetleri

Satıcının Başarılarına Özel Rozetler Tanımlayın. Bu Sayede Satıcı Motivasyonu Artacak ve Müşteriler Rozetleri Yüksek Olan Satıcılara İlgi Duyacaktır.

C2C Satıcı Rozetleri
eticaret-yonetim-paneli

Raporlama

Hem Satıcıların hemde site sahibinin raporlama sayfası bulunmaktadır bu sayede aylık yıllık ciro, ödenen komisyon gibi temel yapıları inceleyebilirler.

Satıcılara Özel kargo

Her Satıcı Kendine Uygun Kargo Fiyatını Belirleyebilir. Eğer Kargo Fiyatları Sabit İse Site yönetiminden tek kargo fiyatı tanımlanabilir.

Kargo Modülü

Satıcılar Promosyon ve Kampanya

Satıcılar Kendi Ürünleri İçin Kupon Kodu Oluşturabilir, Adet Bazlı indirim Yapabilir (5 Adet Al 90TL, 10 Adet Al 80TL) ve Strandart Kampanya Fiyatı Oluşturma (Eski Fiyat Çizilir Yeni Fiyat Yazılır)

Satıcıların Sipariş Yönetimi

Satıcılar Kendi Ürünlerine Gelen Siparişleri Görebilir, Sipariş Durumunu Değiştirebilir, Sipariş İçin Mesaj yazabilir ve kargo takip numarasının girişini yapabilir.

Sepet Hatırlatma
Ürün Varyant ve Seçenekleri

Satıcıların Ürün Yönetimi

Satıcıların Kaç Ürün Yükleyebileceğini, Ürünlerde Hangi Özellikleri Girebileceğini, Hangi Kategorilere Ürün Tanımlayabileceğini Siz Karar verirsiniz.

Toplu Ürün Yükleme

Satıcılar Hesabım Sayfasından Toplu Olarak CSV Formatıyla Ürün Ekleyebilir veya var olan ürünlerinin fiyatlarını ve stoklarını günceleyebilir.

C2C Csv İmport
Kayıt Ol Sayfası Özelleştirme

Satıcı Grupları

Satıcı Grupları Oluşturabilir ve Her Satıcı Grubuna Ürün Ekleme Limiti veya Komisyon Tanımlayabilirsiniz. Bu sayede mağaza açma ücretleri oluşturabilirsiniz.

Müşteriler Satıcıyla Mesajlaşabilir

Müşterileriniz Ürünün Satıcısına Özel Mesaj Gönderebilir ve Satıcı Mağazanız Mesajlara Cevap Verebilir.

Toplu Mail
Canlı Destek

Satıcıya Soru Sor

Müşterileriniz Satıcının Ürün Sayfasında Herkesin Göreceği Bölümde Soru Sorabilir ve Satıcı Mağaza Soruları Yanıtlayabilir.

Toplu SMS

Müşterilerinize Toplu SMS Göndererek Satış Oranlarını Yükseltebilirsiniz. Haber Bültenine Kayıt Olan Müşterilerinize veya Tüm Müşterilerinize Kampanya, Promosyon Kodu, Fırsat veya Haberleri Toplu SMS ile ileterek Ulaşabilirsiniz. SMS Gönderebilmek İçin SMS Entegrasyon Firmalarımız’dan birinde hesabınız olması gerekmektedir.

Canlı Destek
Webpush Entegrasyonu

Web Push Aboneliği

Ziyaretçilerimiz bu bildirimde eğer bildirimlere izin verirlerse, onlara ulaşabileceğimiz, yeni içeriklerden, satışa koyduğumuz yeni ürünlerden onları anında haberdar edip, trafik yaratabileceğimiz yeni bir kanal yaratıyor. İnternet tarayıcıları kapalı olsa bile, bu izni bize verdiklerinde onlara ulaşabileceğimiz, mesajımızı iletebileceğimiz yeni bir imkan yaratmış oluyorlar.

Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı ile kullanıcıya oluşturacağınız özel bağlantı linki üzerinden satıcınız linki sosyal medya, kendi sitesinden veya tavsiye olarak gönderdiği kişiler eğer bağlantıya tıklayıp e-ticaret siteniz’de ürün alışverişi yaparsa satış ortağınız bu satışdan belirlediğiniz oradan para kazanır.

Akıllı Bildirim Gönderici

Ürüne Özel veya sayfalara özel bildirim oluşturabilir ve bu bildirimin sayfadaki konumunu seçebilirsiniz.

Hediye Çeki

Müşterileriniz Sevdiklerine Hediye Çeki Gönderebilir ve Hediye Çekini Alan Kişi Hediye Çeki Tutarınca Sitenizden Alışveriş Yapabilir. Özel Günler İçin Şablonlar Oluşturabilirsiniz. Bunun Haricinde Sizde Kullanıcılarınıza İade vb işlemlerden öncesinde kullanıcaya nakit yerine müşteriye alışverişe tekrar’dan teşvik etmek için hediye çeki verebilirsiniz.

Hediye Çeki

Mobil Uygula Bildirimi

Yeni Ürün, Kampanya ve Fırsatlar Gibi Bildirimlerinizi Mobil Uygulamanızı İndiren Kullanıcılara Toplu Olarak Bildirim Gönderebilirsiniz.

Tek Sayfa Kolay Ödeme

Gelişmiş ve Akıllı Ödeme Sayfası Dilerseniz Tek Sayfa Tasarımını veya Adımlı Ödeme Sayfasını Kullana Bilirsiniz.

Kapıda Ödeme
eticaret Blog

Ürün Satışına Dayalı Blog Sayfası

E-ticaret siteniz’de duyurularınızı, haberlerinizi yayınlayacağınız blog sayfası bulunmaktadır. Blog sayfasında ek olarak makale ile ilgili olan ürünleri seçebilirsiniz.

C2C Tüketiciden Tüketiciye Satış E-ticaret Modeli Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçiniz